Kobieta (nie)pracująca

dnia

Na zdj. kadr z serialu: „Czterdziestolatek”, reż. J. Gruza

„Lubię pracę. Praca mnie fascynuje… mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.”

J.K.Jerome

Bez niej najprawdopodobniej nie ma kołaczy, żadna też podobno nie hańbi, w pewnych kręgach jest uznawana za prymitywny sposób spędzania wolnego czasu (Ferdynand Kiepski). I mimo, że skraca życie, powoduje, że człowiek uczy się nowych umiejętności, jak sikanie na czas i picie nieswojego mleka do kawy bez poczucia winy, to jednak przesuwa poczucie własnej wartości z rynsztoka społeczeństwa w kierunku środka jezdni, po której pędzą luksusowe samochody należące do dziewczyn, które albo lepiej się ode mnie uczyły (nie ma takiej możliwości!) albo mają większe… kompetencje (muszę się z tym po prostu pogodzić), albo w kodzie genetycznym miały zapisaną zdolność kredytową, więc wolę (proletariusze wszystkich krajów- łączmy się!) poczuć te spaliny, niż mieć ciągle wilgotne buty i co noc walczyć ze stadem szczurów o suche miejsce do spania.

Jako, że z subtelnie satysfakcjonującym westchnięciem zakończyłam pewien etap w swoim intensywnym jak esencja herbaty z dziesięciu torebek życiu i po rzucie oka na stan konta bankowego serio chętnie zaczęłabym następny, to można mnie śmiało polecać na pracownika roku! Po głębszym zastanowieniu wiem, że nadaję się i do sprzedawania cielęciny, i do pracy związanej z codzienną obsługą obór w systemie ściółkowym, mogę być jednoosobową trójką klasową, redagować przepisy kulinarne dodając wszędzie czekoladę, albo zostać najlepszym rzecznikiem prasowym Ochotniczego Komitetu Opieki nad Żonami Rezerwistów „bo ja jestem kobieta pracująca – żadnej pracy się nie boję”!
I chętnie jakąś przygarnę.

O. Jakby się ktoś się zastanawiał (albo nigdy do tej pory nie potrzebował, bo jest maturzystą, albo jego rodzice mają jacht, dwa jaguary w garażu i wszystko już na niego przepisali, albo wygrał w totka, albo lubi żyć na granicy ryzyka związanego ze śmiercią głodową i żyje z zasiłku)- to tak właśnie wygląda szukanie pracy:

jack-nicholson-gif-101.gif

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s