Zakończenie roku!

dnia

Na zdj. kadr z filmu „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, reż. Peter Weir

Amerykanie swoje święto dziękczynienia już mieli, ale ja dzisiaj – po roku zmagań z SZEROKO pojętą pierwszą pomocą, chciałabym podziękować moim studentom, których nadzwyczajny rozwój wrażliwości emocjonalnej (przypisuję tylko i wyłącznie swojemu pedagogicznemu geniuszowi i ciągłemu zbaczaniu z tematu przedmiotu na tematy życiowe, typu: „gdzie w mieście można zjeść najtańszy obiad, ile można jeździć bez biletu, albo który z wykładowców powinien dostać tytuł Mistera Suplementu do Dyplomu), za to że pod koniec każdego semestru obiecują, że będą się „gorliwie modlić” za mojego chłopaka, bo to jest podobno niemożliwym, żeby wytrzymać z kimś kto tak dużo i szybko mówi i robi to w sposób nieustający (nie ma za co Bartek, dzięki mnie stałeś się bohaterem narodowym od spraw męczeństwa i domowego ucisku). Moim pedagogicznym owieczkom, istotom tak nierealnym i nieobecnym myślą jak baśniowe wróżki, wrażliwym jak elfy w tolkienowską wiosnę, empatycznym jak stado motyli, za troskliwe i ciągłe pytanie mnie (jakieś osiemset dziewięćdziesiąt razy w ciągu 3 godzin zajęć), czy wszystko u mnie w porządku.
I czy na pewno. I czy może jednak chciałabym iść wcześniej do domu (czyt. wcześniej skończyć zajęcia), bo oni się dogłębnie o mnie martwią, bo dzisiaj COŚ MAŁO MÓWIĘ i że musi być tego powód i że halo, sztywne fundamenty ich edukacji właśnie zostały naruszone. 

Co im miałam odpowiedzieć, że w skarpetce najwyczuwalniej mam dziurę i wylazł mi przez nią palec i za cholerę nie mogę się skupić na niczym innym, jak na zastanawianiu, czy to widać przez buta?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s