Ezoteryka stosowana

dnia

Na zdj. kadr z filmu: „Doctor Strange”, reż. S. Derrickson

Naukowcy i spirytyści od wieków prowadzą tak zażarte dyskusje na temat eksterioryzacji, że walki MMA to przy tym przedszkolna zabawa w berka. Wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego doświadczane jest podobno przez wiele osób. Wiele osób uważa to także za kompletną bzdurę. Na przykład tacy ezoterycy wierzą, że część osób doświadcza jednego lub kilku krótkich epizodów w ciągu życia bez żadnych wyraźnych przyczyn, inni zaś deklarują umiejętność wywoływania ich świadomie, np. za pomocą medytacji. 

Osobiście uważam, że wszystko zależy od poziomu wkurwienia. Bo wiecie jak wygląda pech? Jak ja o 6.10 rano w moim ulubionym miejscu na ziemi, czyli na dworcu pkp. Pociąg, jakże by inaczej – spóźniony już 20 min. W przedziale dwójka płaczących dzieci i Smurfy na pełny regulator. Jeżeli ktoś chciałby spisać moje wspomnienia z regularnie doświadczanych śmierci klinicznych, opis piekła zająłby kilka rozdziałów. No na przykład takie 3 godziny do Warszawy z dubbingiem Smurfetki to tylko wstęp. Smurfy zapętlane przez rodziców, którzy ledwo widzą na oczy i na wbudowanym autopilocie uspokajają bijące się dzieci i siebie nawzajem, rozlana herbata, rozgniecione chrupki, pęknięty plastikowa korona, worek z wymiotami. Konduktor wszedł sprawdzić bilety i po jego przerażonym spojrzeniu stwierdzam, że jednak mi się to nie śni.

A co do przeżyć spoza ciała, projekcje astralne i inne takie to proszę bardzo, to totalnie ja teraz, bo znowu wyszłam z siebie i stoję obok.

Podobny obraz
Doctor Strange

Zdjęcie tytułowe pochodzi z: https://www.bustle.com/articles/192484-is-the-doctor-strange-philosophy-based-on-anything-real-theres-actually-some-science-behind-the-magic
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s